7 skutecznych sposobów, by zapobiegać udarom, bólom głowy i zmęczeniu Organizm wie, czego potrzebuje. Posłuchaj go!

Słaby przepływ krwi w mózgu nie jest zwykle pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o przyczynie swojego złego samopoczucia. Tymczasem objawy takie jak: chroniczne zmęczenie, nawracające bóle głowy, a nawet depresja, to często wynik tego, że nasz mózg nie uzyskuje wystarczającej ilości krwi. Następstwem nieprawidłowego krążenia krwi w mózgu jest niedotlenienie – czyli obumieranie komórek mózgowych. Aby uchronić się przed tak poważnymi dla naszego zdrowia konsekwencjami, warto zadbać w porę o nasz organizm i zapoznać się z kilkoma najskuteczniejszymi metodami poprawy przepływu krwi do mózgu, które bez problemu można wypróbować w domu. Poniżej przedstawiamy listę siedmiu prostych sposobów na poprawę krążenia krwi:

#1 Bądź aktywny

wykonując ćwiczenia łatwe i umiarkowane. Zbyt intensywny trening sprawia, że nasze mięśnie domagają się większej ilości składników odżywczych, a krew jest redystrybuowana głównie między nimi. Sytuacja ta skutkuje zmniejszeniem przepływu krwi w mózgu. Tymczasem ćwiczenia aerobowe, spokojne, mają działanie korzystne dla naszego mózgu. Pływanie, jazda rowerem, yoga, czy taniec ułatwiają transport krwi i tlenu do mózgu. Nie trzeba więc koniecznie wykupywać karnetu do siłowni, aby móc z powodzeniem zadbać o dobry stan swojego organizmu.

#2 Rozciągnij mięśnie.

Poprzez rozciąganie mięśni poprawiamy ogólną cyrkulację krwi w całym organizmie, również w mózgu. Nie wspominając już o tym, że  dzięki rozciąganiu zapobiegamy też sztywnieniu naszych stawów i mięśni.

#3 Praktykuj medytację.

Regularne medytowanie prowadzi do wyciszenia organizmu, poprawy pamięci i nastroju. Skupienie uwagi na każdym naszym oddechu uświadamia nam najlepiej, jak wielkie ma on znaczenie dla naszej egzystencji.

#4 Oswój się z zimną wodą.

Nawet kilkuminutowe zanurzenie dłoni bądź stopy w zimnej wodzie zwiększa ciśnienie krwi, zmniejsza częstość akcji serca i usprawnia działanie naczyń krwionośnych w sercu i mózgu. Tylko pomyśl, jak pozytywne działanie na twój organizm mógłby mieć zimny, ożywczy prysznic!

#5 Zmodyfikuj swoją dietę.

Spożywaj więcej ciemnej czekolady, o minimum 70% zawartości kakao. Bogata we flawonoidy ciemna czekolada zwiększa przepływ krwi do kluczowych obszarów mózgu już w dwie, trzy godziny po jej spożyciu.

#6 Kup sobie gumę do żucia.

Niepozorna guma do żucia może zwiększyć przepływ krwi do mózgu nawet o 25-40%! Poprawia ona również wydajność poznawczą naszego umysłu poprzez zwiększenie jego podaży tlenu.

#7 Wprowadź do swojej diety więcej produktów bogatych w kwasy Omega-3.

Organizm ludzki nie jest w stanie sam wyprodukować tych kwasów tłuszczowych. Tymczasem nasz mózg i układ nerwowy nie mogą bez nich prawidłowo funkcjonować. Nie od dziś wiadomo, że dieta przeciętnego Kowalskiego nie dostarcza organizmowi wystarczającej ilości kwasów Omega-3. Tymczasem w wypadku stanu zapalnego mózgu to właśnie kwasy Omega-3 są w stanie znacząco go załagodzić. Poprawiają one również naszą pamięć i nastrój.

Jeśli znacie jeszcze inne, sprawdzone sposoby na poprawę krążenia krwi w mózgu, podzielcie się nimi z nami w komentarzach na Facebooku!

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com / Miniaturka wpisu: http://innerwestchiropractic.com.au/