Dodaj odrobinę soli do szamponu, a 3 największe problemy związane z pielęgnacją włosów znikną. Znajduje się w każdym domu i działa niczym najlepsza odżywka!

Jesteśmy przyzwyczajeni do poprawy kondycji naszych włosów przez regularne kupowanie i używanie kosmetyków czy odżywek.

Niekiedy produkty te i zabiegi bywają kosztowne, są wzbogacone o chemikalia i uzyskujemy wyłącznie chwilowy efekt. Zamiast kupować sztuczne produkty, powinnaś wybrać naturalny i bezpieczny składnik, który można znaleźć w każdym domu. Mowa tutaj o soli.

Sól wpływa na lepszy wygląd włosów, ponadto pobudza ich wzrost i korzystnie wpływa na kondycję skóry głowy. Dodatkowo eliminuje łupież, nadmiar sebum z włosów czy usuwa martwe komórki naskórka.

Używanie soli ma wiele korzyści w pielęgnacji włosów:

https://pixabay.com/photo-1778597/

1. Usuwa nadmiar sebum

Sól jest odpowiednim rozwiązaniem, gdy tłuste włosy są prawdziwym koszmarem kobiety. Pozwala ona kontrolować pobudzone gruczoły łojowe znajdujące się na skórze głowy produkujące w nadmiarze sebum. Wystarczy że do szamponu dodamy 2 lub 3 łyżeczki soli i umyjemy włosy. Pierwsze efekty będą widoczne już po kilku zabiegac

2. Usuwa łupie

Małe białe kawałki martwego naskórka widoczne na skórze głowy to tzw. łupież. Coś wyjątkowo niechciane. Wystarczy, jak będziesz dodawać do szamponu sól, która pobudzi krążenie i wyeliminuje płatki łupieżu. Dodatkowo sól ma właściwości ochronne skóry przed grzybicą, która jest główną przyczyną łupieżu. Co zrobić? Podziel włosy na partie i każdą posyp 1-2 łyżeczkami soli i mokrymi dłońmi wmasuj przez około 10 minut.

3. Pobudza wzrost włosów

Sól posiada korzystne działanie dla wzrostu włosów. Stymuluje ich wzrost, a na dodatek zatrzymuje i zapobiega ich dalszemu wypadaniu. Wystarczy umyć głowę, a później masować solą morską jeszcze wilgotną skórę głowy przez koło 10 do 15 minut. Następnie ponownie dokładnie umyć włosy. Czynność tę należy powtarzać dwukrotnie w tygodniu przez okres 2 miesięcy.

Pamiętaj! Rodzaj używanej soli ma znaczenie.

Dostępnych jest kilka rodzajów soli. Gdy jednak mówimy o zdrowiu włosów, należy wybrać jej odpowiedni rodzaj. Każda sól mieści w sobie chlorek sodu (NaCl), ale jakość i właściwości mogą być różne.

Do pielęgnacji włosów zaleca się używanie soli morskiej, to ona wpływa najkorzystniej. Odżywia skórę, wzmacnia włosy i pomaga w leczeniu wypadaniu włosów. Opcjonalnie możemy wykorzystać sól kuchenną z jodem.

Źródło: gethealthideas.com | Fotografie: gethealthideas.com | Miniatura wpisu: https://pixabay.com/photo-1778597/

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl